İşte Benim Stilim Sima Şerafettinova

Bugün sizlere İşte Benim Stilim 3. sezon yarışmacılarının en çok konuşulanı ve yarışmada en çok ses getirenlerinden bir tanesi yani Sima Şerafettinova‘yı tanıtmak istiyoruz. Sima Şerafettinova kimdir? merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre.

iste-benim-stilim-sima-serafettinova

iste-benim-stilim-sima-serafettinova

3. sezonun en küçük yarışmacısı olan Sima 17 yaşında olmasına rağmen, hayatına ve yaşına çok şey sığdırmış olan bir isim. Azerbaycanlı yarışmacı kendi tanıttığı hayat ve gerçekler arasında fark olan ve çok tartışılan isimlerden. Tartışmalı konuları ve Sima’nın yarışmada yaşadığı olayları bu yazımızda ayrı başlıklar altında inceleyecek olup şimdi sizlere yarışmacının hayatında kesin olan bilgileri paylaşalım. Türkiye’de özel bir üniversitede ‘Bilgisayar Mühendisliği’ eğitimi alıyor. Babası Azerbaycanlı bir iş adamı olan Sima 13 yaşında fotomodellik yaptıktan sonra 15 yaşında güzellik yarışmasında birinci olmuştur. Birinciliğin ardından ise stend up ve bir programda da juri üyeliği yapmıştır. Ailenin tek ve şımarık kızı olan Sima Türkçe, Azerice, İngilizce, Rusça, İspanyolca ve Ukraynaca olmak üzere 6 dil biliyor. Kesin bilgileri verdikten sonra gelelim Sima hakkında şahibeli durumlara.

İşte Benim Stilim Sima Şerafettinova Zengin mi?

Bilindiği gibi Sima yarışmaya katıldığında Azerbaycan’da oldukça ünlü ve çok zengin bir iş adamının kızı olduğunu, bu nedenle de lüks ve zenginlik içinde yaşadığını söylemişti. Bunun ardından İşte Benim Stilim Sima Şerafettinova‘nın zenginliği ve yaşantısı uzun süreler konuşulmuş, zaman zaman da tartışma konusu olmuştu. Sima’nın söylediklerinin doğru olup olmadığı ve babasının zengin olup olmadığı doğru mudur bilinmez ama Sima Şerafettinova instagram hesabında yayınladığı bir fotoğraf bu konu üzerine çok tartışıldı. Takipçileri fotoğrafın altına arkada dağınık halde bulunan çamaşırları sormuş ve anlattığı hayat ile yaşadığı hayat arasında fark olduğunu vurgulamışlardı. Tartışma yaratan fotoğrafı aşağıya koyup bu konudaki yorumu sizlere bırakıyoruz.

sima-şerafettinova-tartisilan-instagram-fotografi

sima-şerafettinova-tartisilan-instagram-fotografi

İşte Benim Stilim Sima Şerafettinova’nın Boyu

Anlattıklarının gerçek olmadığı anlaşıldıktan sonra ‘Çakma Barbi’ lakabıyla anılmaya başlayan Sima’nın tartışma yaratan bir olayı da boy konusunda yaşanmıştı. Yarışma kayıtlarına kendi beyanı doğrultusunda 1.72 boyu olduğu geçen yarışmacı yayın sırasında juriden senin boyun o kadar yok şeklinde eleştiriler aldı. Bunun üzerine boyu 1.70 olan yarışmacılarla kıyaslanınca onlardan bile kısa olduğu görülen yarışmacının boyunun ölçülmesi üzerine tamı tamına 1.65 olduğu ortaya çıkmıştı. Boy tartışması burada da kalmadı. Çünkü boyunun kısa olması bir gerçeği daha ortaya çıkarıyordu. Sima’nın 2014 Best Model of Azerbaycan yarışmasında birinci olması bir kez de boy konusundan tartışmaya açıldı. Bilindiği gibi yarışmanın boy sınırı var ve Sima’nın boyu bu sınırın altında. Akıllara gelen büyük soru işareti ise Sima’nın bu boyla nasıl birinci seçildiği konusuydu.

Boy ve güzellik yarışmasının tartışmaya açılmasının ardından tabi ki, magazin basını boş durmadı. Bu konuda birçok iddia ortaya atıldı ve haber yazıldı. Tüm araştırmalara rağmen Sima’nın birinci olduğu görüntülerin ve resimlerin bulunamaması ve sadece yarışmadaki görüntülerine ulaşılması aslında birinci olmadı mı şüphelerini kuvvetlendirdi. Sima birinci olmuş mu olmamış mı bilmiyoruz ancak, güzellik yarışmasına ait bulduğumuz fotoğrafları siz fanları için yazımıza iliştiriyoruz.

İşte Benim Stilim Sima Şerafettinova’nın Gerçek İsmi

TV 8’in ünlü stil yarışma programı İşte Benim Stilim sadece modanın konuşulduğu bir yarışma olmaktan çıkıp yarışmacıların birbirleriyle olan tartışmalarının ve polemiklerinde yarışması olmaya başladı. Bu polemiklerin en ünlü isimlerinden bir tanesi de Sima. Bilindiği gibi Sima stilinden çok bugüne kadar yarışmacıların özel hayatlarını didiklemesi, onlarla tartışması ve son olarak da yalanlarıyla gündeme gelen bir isim. Yarışmacılar hakkında bilinmeyenleri ortaya çıkarmaya çalışan Sima, geçtiğimiz bölümlerde kendi de kazdığı kuyuya düşerek hayatına ait bilinmeyenlerin ortaya dökülmesine sadece izleyebildi.

iste-benim-stilim-ezgi-simanın-gercek-ismini-acikladi

iste-benim-stilim-ezgi-simanın-gercek-ismini-acikladi

Diğer bir yarışmacı Ezgi, Sima’nın gerçek ismini bildiğini kendisinin bunu neden sakladığını sorarak ‘gerçek ismin ne Sima’ şeklinde bir soru yöneltmişti. Bunun üzerine Sima adının nadide ve değerli altın anlamına gelen Simuzer olduğunu ilkokuldan bu yana ismiyle çok dalga geçilmesinden dolayı ise Sima olarak değiştirdiğini açıkladı. Gerçek ismini kullanmamasının bir gerekçesi olarak da Sima arkadaşlarının ismini demode bulmasını gösterdi.

İşte Benim Stilim Sima Şerafettinova Resimleri: