İşte Benim Stilim Sima Şerafettinova Diskalifiye Oldu

Ekranların sevilerek izlenen yarışması İşte Benim Stilim son zamanlarda stilden çok tartışmalarıyla ve yarışmacıların birbirleriyle olan çekişmeleriyle gündeme damga vurmaya başlamıştı. Sözü edilen tartışmaların en ünlü ismi ise Sima Şerafettinova‘ydı. Sima yarışmacılarla olan tartışmalarının yanında yine yarışmacıların özel hayatlarının bilinmeyenlerini ortaya dökme konusunda da ustaydı ve bu konuda da sürekli polemiklere neden oluyordu. Bunun dışında İşte Benim Stilim Sima Şerafettinova‘nın söylediği yalanlar da sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasında yer alıyordu. Olayların kızı Sima’nın, eleme gecesi öncesinde yaşanan 29 mayıs tarihli cuma şıklığında olmaması herkesi meraka boğdu. Bu merak uzun sürmedi ve sunucu Öykü Sima’nın yarışmadan zorunlu ayrılışını İşte Benim Stilim Sima Şerafettinova diskalifiye oldu benzeri ifadelerle seyircilere duyurdu.

iste-benim-stilim-sima-serafettinova-diskalifiye-oldu

iste-benim-stilim-sima-serafettinova-diskalifiye-oldu

Sima Şerafettinova Neden Diskalifiye Edildi?

Programın 28 mayıs tarihli yayınında bildiğiniz gibi Zeynep ve Sima arasında çok şiddetli bir kavga yaşanmıştı. Bu kavga sırasında juri üyeleri olaya dahi olup Sima’ya sert tepki gösterince de Sima stüdyoyu terkederek kulise geçmişti. Tüm bu yaşananların ardından İşte Benim Stilim 29 mayıs izle 3. sezon başlığıyla sizlere sunduğumuz yayın bir yarışmacı eksik olarak başladı. Sunucu Öykü Serter Sima’nın yarışmadan ayrılışını şu sözlerle açıkladı ve özetledi:

Sevgili izleyiciler kızlarımıza baktığınızda bir eksik görüyoruz. Sima Şerafettinova bugün bizimle değil, bundan sonra da bizimle olamayacak. Çünkü yarışma kurallarına aykırı davranışları nedeniyle daha önce uyarılmasına rağmen herhangi bir düzelme söz konusu olmadığı için yapımın kararı ile diskalifiye edilmiştir. Bu haberi sizlerle paylaşmak isteriz programa başlamadan önce. Tabii ki, bu bu gece bir eleme olmayacak anlamına gelmiyor. Yine bu akşam biz aynı heyecanı yaşayacağız. Yarışma kaldığı yerden devam ediyor”

iste-benim-stilim-sima-serafettinova-diskalifiye

iste-benim-stilim-sima-serafettinova-diskalifiye

‘Diskalifiye Olmadım Ben Yarışmayı Bıraktım’

Tüm bu yaşananların ardından Sima ise instagram hesabından kendini savunma yolunu seçti. Söylediği sözler ise daha uzun süreler konuşulacağa benziyor. Çünkü Sima diskalifiye olmadığını kendisinin yarışmadan ayrıldığını söylüyor. İşte o sözler:

Tabiki de diskalifiye diyecekler, bırakıp gitti diyecek halleri yok. Diskalifiye olsaydım Gecen sezonki bir yarışmacı gibi eleme gecesi çıkarılırdım. Perşembe rezilliğinden sonra cuma çekimine gireceğimi düşünen insanın aklına Şüphe ederim :)”