İşte Benim Stilim Nur Yerlitaş

İşte Benim Stilim hem yarışmacıları, yarışmacıların yaptığı kombinleri hem de renkli juri üyeleri ile ekranlara gelmeye ve konuşulmaya devam ediyor. Yarışmanın en çok sevilen ve yaptıkları merak edilen juri üyesi ise Nur Yerlitaş. Hem modacı kimliği hem de kumaş ve dikişten anlaması Yerlitaş’ı yarışmanın en önemli isimlerinden biri haline getirmektedir.

Nur Yerlitaş kimdir? profesyonel hayatı ve özel hayatında neler yapar? Bugün sizlere tanıtalım. Öncelikle Yerlitaş’ın moda hayatına giriş hikayesinden bahsetmek gerekirse 1980’li yıllara dönmemiz gerekmektedir. O yıllarda Yerlitaş Milano, Paris’ten getirdiği kıyafetleri satmak suretiyle modacılık yapmaktadır. Getirdiği kıyafetler de o dönemler de öyle çok değildir. Sadece bir bavulun içine sığdırdığı kadarıyla getirdiği nadide parçaları satarak oldukça geniş bir çevre edinir. Ardından profesyonel anlamda moda hayatına da bir nevi bu şekilde giriş yapmış olur.

nur-yerlitas-kimdir

nur-yerlitas-kimdir

Nur Yerlitaş‘ın juri üyeliği anlamında görev aldığı yarışma da ilk değil. 2007 yılında Şebnem Dönmez’in sunduğu ‘Bak Kim Dans Ediyor’ programında ilk kez juri koltuğuna oturan Yerlitaş, ‘Bugün Ne Giysem’ programında da juri koltuğuna oturmuştur. ‘Yemekteyiz’ programında yarışmacı olarak katılan ünlü modacı, Demet Akalın’ın Türkan adlı klibinde de rol almıştır.

Kısaca hem özel hem de profesyonel hayatından bahsettiğimiz ve bekar olan Nur Yerlitaş bugün birçok ünlü ismin modacılığını yapmaktadır. Ünlü isimler içinde Seda Sayan, Bülent Ersoy, Ajda Pekkan ve Petek Dinçöz ilk akla gelenleridir. Bunun dışında Yerlitaş sosyeteye de modacılık yapmakta ve birçok kıyafet tasarlamaktadır.