İşte Benim Stilim Kemal Doğulu

Ekranların en çok izlenen ve gerek yarışmacıları gerekse de juri üyeleri ile ses getiren yarışma programı İşte Benim Stilim juri üyelerini sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Bu kez sizlere tanıtacağımız isim Kemal Doğulu. Yarışma boyunca moda konusunda tüm bilgisini bizlerle paylaşan İşte Benim Stilim Kemal Doğulu‘yu yakından tanıyalım.

Bizim İşte Benim Stilim yarışmasında moda tasarımcısı kimliği ile tanıdığımız Kemal Doğulu fotoğrafçılık, menajerlik, elektronik ve pop müzik sanatçılığı da yapmaktadır. Oyuncu Kadir Doğulu‘nun da abisi olan 36 yaşındaki Kemal Doğulu 1979 Mersin doğumludur. Erken yaşlarda iş hayatına atılan Doğulu birçok işte çalıştıktan sonra asıl istediği meslek olan kuaförlük için 12 yaşında kuzeninin yanında çırak olarak çalışmaya başlamıştır. Eğitimine ailevi nedenlerden dolayı ara vermek zorunda kalan Kemal Doğulu, Urfa Harran Üniversitesi Pazarlama Bölümü’nü  2. sınıfta bırakmıştır.

kemal-dogulu-juri-uyesi

Üniversiteyi bırakmasının ardından İstanbul’daki kuaför kuzeninin yanına geri dönen Doğulu, burada makyaj ve saç yapma konusunda uzmanlaşmanın haricinde saç ve makyaj tasarımları yapmaya da başlamıştır. Doğulu’nun bu konuda çok farklı planları vardır. Bu planları gerçekleştirmek için ilk olarak Paris’ten en iyi kalitede makyaj malzemeleri getirmiş ve ilgi çekici makyaj uygulamaya başlamıştır. Ünü oldukça yayılan ve beğenilen makyaj tasarımları yapan Kemal Doğulu bu tasarımların fotoğraflarını çekerek ilk fotoğrafçılık hayatına başlamanın yanında sözü edilen fotoğrafları Elle Dergisi‘nde yayınlamıştır. Mesleğine bu şekilde adım atan Kemal Doğulu imaj maker olarak profesyonel iş hayatına da başlamış oldu. İmaj maker, saç ve makyaj tasarımcısı, hatta fotoğrafçı olarak birçok ünlü isimle çalışan Doğulu’nun çalıştığı isimler arasında Seda Sayan, Hande Yener, Kutsi, Sıla, Demet Akalın, Nil Kara İbrahimgil, Gökhan Özen gibi isimler yer almaktadır.

Kemal Doğulu için mesleği açısından 2004 yılı oldukça güzel bir yıl olmuştur, çünkü dünyaca ünlü marka Michael Kors defilesi için Fashion Week‘de saç-makyaj tasarımlarını uygulamıştır.  Bunun ardından 2006 yılında Hande Yener için saç-makyaj tasarımcılığı, fotoğrafçılık ve menajerlik yapmaya başlayan Doğulu için profesyonel müzik hayatına girişin de başlangıcı olmuştur. Hande Yener’in bir konserinde vokalisti gelmemiştir. Bunun üzerine Doğulu ünlü sanatçının vokalistliğini yapmış ve izleyen yıllarda birçok albüm çıkarmıştır.

2014 yılında Nişantaşı’nda kendi tasarımlarını uygulayabileceği bir kuaför salonu açan Doğulu, yine aynı sene içinde başlayan Bu Tarz Benim adlı yarışmada juri üyeliğine başlamıştır. 1. sezonun başarılı bir şekilde tamamlayan yarışmanın 2. sezonu ve isim değişikliği ardından da İşte Benim Stilim yarışmasında juri üyeliğine devam etmektedir.

Kemal Doğulu Albümleri:

2008 yılı tarihli ‘1 Yerde’ maksi single albümü

2009-‘Kemal Doğulu 2’ isimli albümü

2010-‘Ters Köşe’ isimli albümü

2011-‘4. Kemal’ isimli albümü

2012-‘Aşk Kabul Ederse’ isimli albümünü çıkarmıştır.

Kemal Doğulu Saç Tasarımları: 

Kemal Doğulu Sosyal Medya Hesapları: 

İntagram: https://instagram.com/kemaldogulu/

Twitter: https://twitter.com/KemalDogulu

Facebook: https://www.facebook.com/KemalDogulu

Kemal Doğulu Resimleri: