İşte Benim Stilim Finali SMS Oyları Şoke Etti

Dün gece İşte Benim Stilim moda ve stil yarışmasının büyük finalle sona ererek sezon finali yaptığını ve İşte Benim Stilim 3. sezon birincisi Ezgi Ünal olduğunu daha önceki konularımızda sizlerle paylaşmıştık. Ancak birinciden ve galada yaşananlardan ziyade bir konu var ki uzun süreler çok konuşulacağa benziyor. Çünkü işte benim stilim finali sms oyları şoke etti.

iste-benim-stilim-3-sezon-finali-sms-oylari-sok-etti

iste-benim-stilim-3-sezon-finali-sms-oylari-sok-etti

Çokça tartışılan SMS sonuçlarına göre Ezgi Ünal yarışmanın 3. sezonunun birincisi olurken, Şilan Makal ikinci, Çağla Çetinöz üçüncü, Gülşah Yılmaz dördüncü ve Zeynep Karaca ise beşinci oldu. İşte herkesin şok olmasının nedeni de bu sıralamayla ilgiliydi. Başta juri olmak üzere yarışmacılar ve izleyiciler stili nedeniyle jurinin iki favori isminden birisi olan Gülşah’ın SMS oylamasında dördüncü olmasıyla ilgili yaşadıkları şoku gizleyemediler. Ayrıca juri üyeleri şaşkınlıklarını yorumlarında da belirttiler.

İvana şoktayım Gülşah favoriydi ifadelerini kullanırken, Nurella oylamayla ilgili son ikiye kalan isimler arasında Gülşah’ın olacağını düşündüğünü SMS’lerin onları şaşırttığını ifade etti. Sonuçlar karşısında yarışmacılar da şaşkınlık duydular ve oylama sonucunda ikinci olan Şilan en büyük rakiplerinin Gülşah olduğunu dördüncü olduğuna çok şaşırdığını sözlerine ekledi.

Oylama Sonuçlarına İşte Benim Stilim Fan Club’ın Yorumu

Biz yarışmayı yakından takip eden bir platform olarak öncelikle Gülşah’ın dördüncülüğüne şaşırdık. Ancak bunun niçin olabileceğini düşündüğümüzde mantıklı bir açıklama getirebildik. Yarışmayı takip edenler bilirler juri üyelerinin gerek stil sahibi olduklarını düşündükleri, gerekse de kişisel bu yarışmacılara sevgi duymaları nedeniyle favori iki ismi Şilan ve Gülşah’tı. Hatta bu nedenle çoğu kez takipçilerimizden juri birinciyi kendi kafasından zaten belirlemiş haksızlık yapıyor şeklindeki sitemize yapılan yorumlar gelmişti. Yani kısaca jurinin bu iki ismi çokça korumasından diğer yarışmacılara haksızlık yapıldığını düşünen izleyiciler oldukça rahatsızdı. SMS oylaması da halk tarafından yapılan bir değerlendirme olduğundan halkın tepkisi olarak yorumluyoruz.