İşte Benim Stilim 8 Mayıs Elenen Tümay Tali

İşte Benim Stilim 8 mayıs eleme gecesinde muhteşem bir gece ve performansların ardından elenen isim Tümay Tali oldu. İvana’nın dansı, konuk juri üyesi Işın Karaca’nın sevilen parçaları ve yorumlarıyla renkli anlar yaşanan gecede yarışmacıların stillerini gösterdikleri konsept ‘yerli yabancı ikonlar’ şeklindeydi. Temaya uygun olarak performanslarını gerçekleştiren yarışmacılar birçok ikona podyumda can verdi ve juriden puanlarını aldı. Formatın gereği olan bir kişinin elenmesi meselesinde elenen olmamak için yarışmacılar büyük mücadele verdi ancak, İşte Benim Stilim 8 mayıs elenen Tümay Tali oldu.

iste-benim-stilim-8-mayıs-elenen-tumay-tali

iste-benim-stilim-8-mayıs-elenen-tumay-tali

Eleme Heyecanını Yaşayan İki İsim Kim Oldu?

Dün gece beşinci eleme gecesinde eleme heycanını yaşayan iki isim en düşük puanı alan Şilan Makal ve yarışmacıların elenmesini istedikleri Tümay Tali yaşadı. Şilan ilk kez eleme heyecanı yaşarken, Tümay bilindiği gibi bir önceki hafta elenmekten son anda kurtulmuştu. Aynı şekilde 8 mayıs eleme gecesinde de yarışmacılar büyük bir kulis yaparak Tümay’ın ismini verdi ancak bu kez geçen haftadan farklı olarak Tümay jurinin kararı ile elenmekten kurtulamayıp elenen isim oldu. Yarışmaya ve hayallerine veda eden Tümay bilindiği gibi geçen eleme gecesinde İvana’nın kararıyla elenmekten kurtulmuş ve son bir şans elde etmişti. Jurinin Tümay’ın elenmesine neden olan son sözleri ve oylamaları ise şu şekildeydi;

Işın Karaca: ‘Stiliniz konuşsun. Stil konusunda zayıf olduğu için Tümay diyorum’
Uğurkan Erez: ‘Hepinizi çok seviyorum ama bu başka bir şey Tümay diyorum’
Nurella: ‘Çok uzatmak istemiyorum Tümay diyorum’
Kemal Doğulu: ‘Uzatmadan gülücük eklemek istiyorum tümay diyorum’
İvana Sert: ‘Geçen hafta bir şans verdim sen kullanamadın. Zaten Şilan’ın yanında duramazsın Tümay diyorum’

eleme-heyecanı-yasayan-iki-isim-8-mayıs-eleme-gecesi

eleme-heyecanı-yasayan-iki-isim-8-mayıs-eleme-gecesi

İki Haftadır Yarışmada Herkes Tümay’ı Elemek İstiyor!

Eleme gecesinde elenen kişi Tümay iki haftadır, büyük bir kulis sonrasında eleme için podyuma çıkıyor. Peki, neden? Bunun en önemli nedeni Tümay’ın yarışmacılarla sürekli tartışma yaşaması ve bu tartışmalar sırasında hem juriye hem de yarışmacılara sert davranarak terbiyesiz kelimeler kullanması şeklinde açıklandı. Geçen hafta bir şans daha verilmesinin ardından Tümay hafta boyunca juriden özür diler şekilde bir tavra girmiş, özellikle Kemal Doğulu‘dan yayın sırasında özür dilemiş, Doğulu da onu affetmişti. Ancak son gün performanslarında yani İşte Benim Stilim 8 mayıs izle isimli yayında tekrar tartışma yaşayan Tümay juri karşısında kendisine haksızlık yapıldığını düşündüğünü bu nedenle de  eleme gecesinde elenmek istediğini belirtmişti. Ancak olaylı yarışmacı sözünde durmayarak performansına hazırlandı ve gecede de iyi bir sunum yapma çabasına girdi. Bu konuda da yarışmacılar eleştiri olarak ‘Bize kuliste bu gece elenmek istediğini söyleyip hazırlık yapmayacağını ve eşofmanla katılacağını söylemiştin. Fakat geceye bayağı hazırlanmışsın. Oynuyorsun’ tarzı ifadeler kullandılar.

İşte Benim Stilim 8 Mayıs Eleme Gecesi Tümay Tali Performansı

Podyuma Emel Sayın performansıyla çıkan ve ‘Gençlik Çağım’ adlı şarkıyı seslendiren Tümay mavi bir elbise ile kombin yapmıştı. Bunun sonucunda juriden İvana’dan 3, Uğurkan Erez’den 4, Nurella’dan 4, Işın Karaca’dan 4 ve Kemal Doğulu’dan 3 olmak üzere toplam 18 puan aldı.

Son olarak İşte Benim Stilim Tümay Tali kimdir? sorusunun cevabı için altı çizili pembe alana tıklayabilirsiniz.

8 mayıs eleme gecesine ait notlar: Gecenin en iyi performansı Didem Ezgi Akın olurken, taçlı olarak koruma altına alınmış isimler ise Mihriban Akgül, Sinem Umaş ve Gülşah Yılmaz‘dı.